DHTA weer gestart met BBL-opleiding Orthopedisch technicus
DHTA is in september weer gestart met de BBL-opleiding Orthopedisch technicus. Studenten Maarten Beck en Natasja Pastoor volgen dit leerwerktraject.

DHTA is in september weer gestart met de BBL-opleiding Orthopedisch technicus. Studenten Maarten Beck en Natasja Pastoor volgen dit leerwerktraject. Dat betekent: vier dagen werken bij leerbedrijf OIM en één dag in de week naar school.
Een nieuw ritme
OIM betaalt de opleidings- en bijkomende kosten. De lesdag en huiswerk doen ze in hun eigen tijd. Praktijkopdrachten kunnen onder werktijd gedaan worden.
Maarten: “Eén vrije dag in de week is niet veel, maar het is zeker de moeite waard en je stelt je er van tevoren ook op in. In het begin was het wel even lastig om m’n draai te vinden. Maar inmiddels ben ik gewend aan het nieuwe ritme.”
Natasja vult aan: “Er is een aantal jaren geen BBL-opleiding Orthopedisch technicus geweest, dus ze moesten op de DHTA eigenlijk alles opnieuw uitvinden. Dat ging niet meteen even soepel. We hebben als studenten daar feedback opgegeven en daar hebben ze wat mee gedaan. Nu is alles veel beter geregeld. We vinden het belangrijk dat de opleiding goed is, niet alleen voor onszelf maar ook voor OIM, we investeren er uiteindelijk tijd en geld in. En een goede opleiding is natuurlijk ook belangrijk voor het vak.”
Allround vakspecialist
Maarten en Natasja hebben allebei al een tijdje ervaring in het vak. Natasja begon anderhalf jaar geleden als productiemedewerker en Maarten werkt al 6 jaar in de orthopedie. Met de opleiding kunnen ze zich veel meer als allround orthopedisch vakspecialist ontwikkelen. “Ik doe nu met name pols- en handorthesen”, vertelt Natasja. Straks kan ik ook op andere producten inspringen als dat nodig is. En die afwisseling maakt je werk nóg leuker.”
Leren van elkaar
In totaal doen 12 studenten de tweejarige opleiding. Naast Maarten en Natasja nemen nog twee collega’s van OIM in Leeuwarden deel. Ook is er nog een deelnemer die zelf de opleiding doet, en een leerwerkplek bij OIM heeft gevonden.
Maarten: “Alle deelnemers aan de opleiding werken in de orthopedie, je leert dus ook van elkaar. En de afgelopen jaren heb ik natuurlijk in de praktijk al veel kennis opgedaan, maar nu leer ik ook de theorie erachter. Waarom we dingen op een bepaalde manier doe.
Elkaar stimuleren
Maarten en Natasja hebben het eerste blok inmiddels glansrijk gehaald. “We krijgen gelukkig ook veel medewerking en hulp van onze collega’s en onze teamleider. En het is fijn dat we dit met z’n tweeën doen. Dan kan je elkaar stimuleren. Want naast de orthopedievakken moeten we ook rekenen, Nederlands en burgerschap doen. En dat is best pittig, maar ook daar slaan we ons samen vast wel doorheen.”
Meer nieuws

08 juli 2026
Van opticien naar contactlensspecialist
Als opticien heb je al een sterkte basis. ''Met de opleiding Contactlensspecialist kan ik klanten nog beter helpen.'' Dit was daarom een logische vervolgstap voor Mika.

25 juni 2026
Nieuwe modulaire opleiding Schoenhersteller en cursussen schoentechniek
Vanaf februari 2027 start de modulaire opleiding Schoenhersteller. Daarnaast starten in september 2026 drie nieuwe cursussen schoentechniek, waarin deelnemers kennismaken met de basis van het schoenmaken.

05 juni 2026
TOA-student Rob Majoor wint eerste prijs met zijn praktijkonderzoek
Tijdens de diploma-uitreiking won TOA-student heeft Rob Majoor de eerste prijs voor zijn praktijkonderzoek gewonnen. Hij onderzocht hoe het inwerktraject van oogheelkundige medewerkers op zijn werkplek verbeterd kan worden.

02 juni 2026
Van supermarkt naar oogzorg
De keuze voor een opleiding is niet altijd vanzelfsprekend. Dit geldt al helemaal als je al een tijd werkt. Dat gold ook voor Iris Reinders (32). Toch koos zij voor de opleiding Opticien bij DHTA.

23 april 2026
Op bezoek bij Livit Ottobock Care in Dordrecht
Begin april hebben eerstejaars orthopedisch technicus een bezoek gebracht aan Livit Ottobock Care in Dordrecht en volgden workshops in prepreg en siliconen, inclusief rondleiding door de werkplaats.

31 maart 2026
Zelf opleiden is geen keuze, het is noodzaak!
Peter van de Wolfshaar is Studentondernemer van het Jaar 2026. Zijn succes laat zien hoe samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven innovatie en talentontwikkeling in de orthopedische techniek versterkt.

25 maart 2026
Studenten schitteren tijdens Dag van de Schoenmaker 2026
Tijdens de Dag van de Schoenmaker 2026 van de NSV vielen studenten in de prijzen bij de Europese Vakwedstrijd. Luuk won brons en Boris zilver met handgemaakte schoenen.

05 februari 2026
DHTA breidt optiekonderwijs uit met Tono-Vera tonometer
De Tono-Vera tonometer is officieel in gebruik genomen bij de DHTA in Utrecht. Een belangrijke stap in het werken met moderne oogmeetapparatuur binnen het optiekonderwijs.

27 januari 2026
Peter van de Wolfshaar, student bij MBO Amersfoort, wil met 3D-protheses verschil maken
Peter van de Wolfshaar (27) uit Dedemsvaart, student Orthopedische techniek aan de Dutch HealthTec Academy ontwikkelt met zijn bedrijf Lupollus 3D-geprinte protheses en ortheses op maat.

27 januari 2026
Studeren zonder geldzorgen: hoe het Financieel Spreekuur studenten helpt
Een onverwachte schuld, twijfels over studiekosten, ouders van MBO-studenten die zoeken naar hulp – het Financieel Spreekuur (FIS) van MBO Amersfoort biedt studenten ondersteuning bij financiële vragen.